• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 hp yazıcı servisi antalya, lider yazıcı servisi hp toner kartuş dolum antalya
HP ANTALYA SERVİSİ
 HP YAZICI SERVİSİ ANTALYA
HP TONER ANTALYA
 HP YAZICI SERVİSİ ANTALYA
HP YAZICI ANTALYA
 HP YAZICI SERVİSİ
TONER DOLUM ANTALYA
 HP TONER DOLUM ANTALYA

HP YAZICI SERVİSİ

Yazıcılar

Günümüzde çoğu şey bilgisayar ile yapılıyor. Önemli belgelerin çıktısı, sınav notlarının fotokopisi, projelerin tarayıcı ile çoğaltılması bunlara örnek verilebilir. Ancak bunlar bilgisayarın harici donanımlarından olan yazıcı ile gerçekleştirilir. Ama her yazıcıyla bu işlemlerin hepsi yapılamaz. Piyasada farklı özelliklere sahip yüzlerce yazıcı bulunur. Bunlardan ihtiyacınıza uygun olanı seçmelisiniz. Tabii yazıcının kalitesi ve fiyatı da çok önemlidir. Son olarak bazı yerlerde yazıcı yerine printer yazılmakta ve bu da kullanıcıların kafasının karıştırmaktadır. Yazıcının diğer adının “printer” olduğu unutulmamalıdır.

Yazıcı çeşitleri

3 tür yazıcı çeşidi bulunur. Bunlar; nokta vuruşlu yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve lazer yazıcılardır.

Nokta vuruşlu yazıcılar, iğne yazıcılar olarak da bilinir. Yapı olarak daktiloya benzetilirler. Daktilolarda bulunan mürekkep şeritleri, nokta vuruşlu yazıcılarda diğer adıyla iğne yazıcılarda da bulunmaktadır. Çalışma mekanizması ise iğnelerin, mürekkep şeritlere vurması ve kâğıt üzerine baskı uygulamasıyla gerçekleşir. Böylelikle mürekkep, kâğıda aktarılmış olur. Nokta vuruşlu yazıcılar, daha çok fatura ve evrak baskılarında kullanılır. Yüksek çözünürlüğe sahip olmadığı için de grafik ve fotoğraf baskılarında kullanılamazlar. Kullanıcıları, en çok rahatsız eden özelliği ise çalışırken çok ses çıkarmalarıdır. Olumsuz yönleri dışında rakip tanımayan özellikleri de vardır. Mürekkebin uzun süre gitmesi, baskı maliyetinin ucuz olması buna örnek verilebilir. Nokta vuruşlu yazıcılar, günümüzde çok tercih edilmemektedir. Ancak bazı bankalarda ve devlet kurumlarında rastlanılabilir. Bunun nedeni, fatura vb. belgelerde kolaylık sağlamasıdır.

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, 1976 yılında IBM tarafından icat edilmiştir. Çalışma mekanizmasının en çok dikkat edilen özelliği kâğıda herhangi bir temas uygulanmamasıdır. Adından da anlaşılacağı üzere sıvı mürekkep, kâğıda püskürtülür. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar da iki farklı teknoloji kullanılır. Bunlardan biri Canon ve HP markalarının birlikte geliştirdiği Bubble Jet diğer adıyla inkjet teknolojisidir. Bu teknolojinin özelliği mürekkebi, kaynama noktasına ulaşıncaya kadar ısıtmasıdır. Sıvıdan gaza dönüşen mürekkep, dışarıya püskürtülür. Diğer teknoloji ise Epson markasının geliştirdiği teknolojidir. Bu teknolojinin özelliği, Bubble Jet teknolojisindeki buharlaştırma yöntemi yerine elektrik kullanılmasıdır. Elektrik sinyalleri ile kartuşa küçük titreşimler gönderilir. Böylelikle mürekkep, kâğıda aktarılır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda siyah dışında renkli mürekkep kartuşları da kullanmak mümkün. Ancak her renkte kartuş bulunmamaktadır. Siyah dışında sadece kırmızı, yeşil ve mavi renkte mürekkepler kullanılabilir. Özel durumlar da ise mürekkep püskürtmeli yazıcıların, nokta vuruşlu yazıcılara göre çözünürlüğü yüksektir. Fotoğraf baskısı da yapabilirler. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar genellikle evlerde kullanılır. Nokta vuruşlu yazıcılara göre fiyatları biraz pahalıdır. Ancak Teknosa’da uygun fiyatlara mürekkep püskürtmeli yazıcılar bulunabilir.

Lazer yazıcılar, günümüzde en çok ilgi gören yazıcılardan bir tanesidir. Nokta vuruşlu yazıcılar ve mürekkep püskürtmeli yazıcılardan çok farklıdırlar. Lazer yazıcı fiyatları diğer yazıcılara göre pahalı olsa da üstün özellikleri sayesinde fiyatı ikinci planda kalmaktadır.

Lazer Yazıcılar

Lazer yazıcılar, günümüzde en çok dikkat çeken yazıcı türlerinden biri olmuştur. Lazer yazıcıların en çok dikkat çeken özelliği ise mürekkep kartuşları kullanılmamasıdır. Baskılar, toner ile yapılmaktadır. Toner, bir tür toz mürekkeptir. Çalışma mekanizması ise bilgisayardaki veriler, lazer yazıcıya aktarılırken boş bir sayfa oluşturulur. Ardından lazer ışınlarıyla bu sayfa silindire aktarılır. Lazer ışınları, silindire çarptırılarak toz mürekkeplerin püskürtülmesi sağlanır. Mürekkep tozları, kâğıda yerleşir ve baskı istenilen şekilde yapılmış olur. Lazer yazıcılarının bir diğer özelliği ise nokta vuruşlu yazıcılar ve mürekkep püskürtmeli yazıcılara göre basılan sayfa sayısının fazla olmasıdır. Yani toz mürekkep, mürekkep kartuşlara göre daha uzun kullanılabilir. Ancak her lazer yazıcı aynı özelliklere sahip değildir. Bazı lazer yazıcılar, renkli baskı yapmamaktadır. Bu yüzden lazer yazıcı alırken özelliklerine ve kalitesine dikkat edilmelidir.

 

Teknosa’da farklı markalarda lazer yazıcılar bulunmaktadır. İstediğiniz özellikler de lazer yazıcılara, Teknosa mağazalarından ve Teknosa.com’dankolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Lazer Yazıcı Markaları

Günümüzde yüzlerce lazer yazıcı markası bulunur. Her marka ürün; modeli, kalitesi ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Lazer yazıcılar çalışma mantığı olarak, bilinen diğer yazıcılardan çok daha farklıdır. Bilinen mürekkebin aksine lazer yazıcılarda kullanılan toner, kullanıcıların işlerini çok daha kolaylaştırıyor. Çok daha kaliteli çıktıların alınmasını sağlamasının yanında tonerin sık değiştirilme probleminin olmaması da kullanışlılık açısından oldukça iyi.

 

Markaların sahip oldukları çeşitli özelliklere göre de lazer yazıcı fiyatları farklılıklar göstermektedir. Lazer yazıcı markalarına bakıldığında en çok tercih edilenler arasında HPToshibaSamsung markaları gösterilebilir. Ayrıca XiaomiCanonBrotherEpsonLexmark gibi markalar da çok tercih edilen yazıcı markaları arasındadır.

Lider  mağazaları ve  fotokopimarketantalya.com ise CanonKodak, IRIS, Epson, Fujifilm, Samsung markalarının lazer yazıcı modelleri bulunuyor. Lazer yazıcıözelliklerine ve bu markalara Lider yazıcı bünyesinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

En İyi Lazer Yazıcı Modelleri

 

En iyi lazer yazıcı modelleri olarak altı model örnek verilebilir Bunlar; renkli çift taraflı yazdıran tarama ve fotokopi lazer yazıcılar, siyah beyaz çift taraflı yazdıran tarama ve fotokopi lazer yazıcılar, siyah beyaz çift taraflı yazdıran tarama ve fotokopi lazer yazıcılar, renkli tek taraflı yazdıran tarama ve fotokopi lazer yazıcılar, siyah beyaz tek taraflı yazdıran tarama ve fotokopi lazer yazıcılar, siyah beyaz tek taraflı yazdıran tarama ve fotokopi lazer yazıcılar, sadece siyah beyaz lazer yazıcılar ve sadece renkli lazer yazıcılardır.

 

Diğer lazer yazıcı çeşitlerinde de Brother, Canon ve HP markaları özellikleriyle bir adım öndedir. Lider yazıcı mağazalarında her türlü özellikte lazeryazıcılar, uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Fotoğraf Çıkartan Yazıcılar

Anıları ölümsüzleştiren şeylerden bir tanesi fotoğraflardır. Ancak dijital ortamın en büyük sıkıntılarından biri çekilen fotoğrafların daha çıkartılamadan kaybolmasıdır. Buna çözüm olarak fotoğraf çıkartan yazıcılar üretilmeye başlanmıştır. Bu yazıcılar, kendi içlerinde de gruplara ayrılırlar. USB ya da Wi-Fi, yüksek çözünürlük gibi özelliklerle farklı modelleri bulunur. Fotoğraf çıkartan yazılar taşınabilir ve taşınamaz olarak ikiye ayrılır. Taşınabilir fotoğraf çıkartan yazıcılar 5.4x 8.6 cm boyutunda fotoğraf çıkartabilir. İOS ve Android cihazlarla uyumludur ve Wi-Fi ile bağlanılabilir. Boyut olarak da cep ya da çantalara da kolaylıkla sığabilir. Taşınamaz fotoğraf çıkartan yazıcılar ise boyut olarak evlerde kullanılan mürekkep püskürtmeli yazılar ile aynıdır. A3 boyutunda fotoğraflar çıkartılabilir ve bu fotoğrafları çıkartmak en fazla 3 dakikayı almaktadır. Toplam 12 mürekkep kullanılmaktadır.

 

Lider de uygun fiyatlarla birçok özellikte, farklı model fotoğraf çıkartan yazıcılar bulunabilir. Müşteri memnuniyetini en ön planda tutan Lİder yazıcı mağazaları çalışanlarından size en uygun yazıcıyı bulmak için yardım alabilir, ayrıca Teknosa.com üzerinden de uygun fiyatlı yazıcıları özelliklerini karşılaştırarak inceleyebilirsiniz.

Kartuşsuz Yazıcı Modelleri

Yazıcılarda en büyük sorunlardan bir tanesi kartuşun bitmesidir. Buna bağlı olarak gerekli belgelerin çıkarttırılamaması baş ağrıtan sebeplerden biri olur. Artık kartuşsuz yazıcı modelleriyle bu soruna son veriliyor. Kartuşsuz yazıcılar sayesinde kartuş bitmesi gibi dertlerle uğraşılmıyor. Kartuşsuz yazılar yapı ve özellik olarak lazer yazıcılara benzemektedir. Hatta çoğu lazer yazıcılar, kartuşsuz yazılar ile karıştırılmaktadır. Bunun nedeni ikisinde de kartuş yerine lazer kullanılmasıdır.

 

Üstelik lider mağazalarında uygun fiyatlarda kartuşsuz yazıcılar bulunmaktadır. Her bütçeye uygun fiyat ve fırsatlarla, farklı kartuşsuz yazıcı modelleri lider mağazaları ve fotokopimarketantalya.com da kullanıcılarını bekliyor.